Môj príbeh

Ing. Dominik Polančík

"Vedenie vzorom je najväčšia sila."

                                           Tomáš Baťa

Som realitný maklér a spoločník našej rodinnej realitnej kancelárie Fancy HOMEBranch manager v spoločnosti Finportal a.s., zároveň aj šťastne ženatý muž s mojou   manželkou Luckou, krstný otec a syn rodičov-zakladateľov našej srdcu blízkej  realitnej kancelárie.

Moje začiatky

počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave som skúšal rôzne profesie.Od klasickej brigády v Bille na lahôdkach, skrz administratívu v Allianz, predajné callcentrum Salve Group, až po finančné sprostredkovanie, v ktorom sa mi podarilo dosiahnúť za 3 necelé roky pozíciu Branch manager.  Financiám sa stále okrajovo venujem popri realitnej službe.

Prišiel nápad založiť vlastnú realitnú kanceláriu

V mojom bakalárskom ročníku sme spolu s rodičmi, sestrou a pár známymi rozbiehali našu vlastnú rodinnú realitnú kanceláriu s cieľom ponúknuť atraktívnu službu pre ľudí v oblasti realít. Dnes by som povedal, že sme do toho išli trochu bezhlavo, pretože až tak mnoho skúseností sme na začiatku nemali, mnoho vecí o fungovaní realitnej kancelárie sme nevedeli  a robili sme kopec chýb. 

Na začiatku šťastie začiatočníka, ale aj  strmý pád

Na konci roku 2018, keď som začínal v realitách,  mnoho vecí som o predaji  nevedel. Netušil som, ako prebieha sprostredkovanie predaja, aké zmluvy k predaju potrebujem, čo napísať do  inzerátu,  ako odprezentovať nehnuteľnosť na obhliadke. Vôbec nič.

Pri prvom predaji si musím priznať, že som mal len šťastie. Moja prvá obhliadka v živote, prvý záujemca na obhliadke a on mi povie " áno beriem !" (Úprimne, ako hovoria oskaroví herci, toto som fakt nečakal, bol som v šoku, pretože som sa ani s otcom-skúsenejším maklérom nerozprával, aký je postup, ak sa niečo takéto stane)  Šťastie začiatočníka :). 

Avšak po tomto prvom náhodnom predaji mi ružové okuliare rýchlo padli a  začal som sa  trápiť v realitách, bojoval som s odmietnutím, s majiteľmi.

Nevedel som, prečo by mal ísť majiteľ do spolupráce práve so mnou. Veď hodiť inzerát na internet a stretnúť sa na obhliadke dokáže každý a šikovnejší majitelia si vedia potrebné zmluvy stiahnúť aj z internetu.

Rozmýšľal som už aj nad inými možnosťami, avšak stále som mal pocit, že sa dá táto služba robiť aj inak. Zároveň som cítil  morálnu povinnosť vytrvať kvôli rodine, s ktorou som do toho šiel. 

Zlomový moment mojej realitnej kariéry

Zlom nastal až vtedy, keď som na google náhodne natrafil na pár úspešných maklérov na západnom Slovensku a známeho realitného kouča a mentora z Česka, ktorý sa volal Tomáš Kučera. Všetci títo úspešní makléri mali úplne iný pohľad na túto službu, ktorá mi začala dávať omnoho väčší zmyselpridanú hodnotu pre klientov. 

Novodobý predaj nehnuteľností

Naučil som sa, že predaj nehnuteľnosti  môže mať svoj plán. Plán predaja s jasným cieľom.

Neplašiť sa do náhodného predaja ale pripraviť sa.

Vedieť  :

- komu predávam ( cieľová skupina ) 

- prezentácia nehnuteľnosti ( predajný text smerovaný na cieľovú skupinu + špičkové profesionálne fotky a videá + cielená reklama na sociálnych sieťach,  atď. ) 

- obhliadky ( jasný postup, ako odprezentovať nehnuteľnosť tak, aby záujemcovia o konkurečných ponukách ani len nepremýšľali )

Tento štýl predaja robí zázraky

Vďaka tomu som spolu s našim tímom pomohol majiteľom predať vyše 50 nehnuteľnosti za 4 roky a to rýchlejšieza viac peňazí ako očakávali.

Pre predstavu, pri jednom byte sa nám podarilo cenové navýšenie o 6 000 €.  Majiteľ mal priam hviezdičky v očiach, bol maximálne spokojný  a vôbec tomu nerozumel, pretože sám sa pokúšal predávať tento byt z omnoho nižšou sumou a neúspešne.

Skromná rada pre tých z vás, ktorí predávate nehnuteľnosť

Síce sa ešte nepoznáme a neviem v akej fáze predaja sa nachádzate.

Čo viem určite je to, že úderná sila plánu predajaúspešného realitného  marketingu Vám  pomôže rýchlejšie predať nehnuteľnosť a zarobiť viac peňazí.

Za  zarobené peniaze tak môžete ísť napríklad na  dovolenku s rodinkou, prípadne s partnerom.

Prajem Vám mnoho úspechov, nie len pri predaji, ale aj v osobnom živote. 🙂

Referencie

Po úspešnom predaji môjho bytu môžem služby p. Polančíka vrelo doporučiť. Profesionálny a ľudský prístup, pohotovosť a široké oslovenie potenciálnych kupujúcich boli počas celého predaja zo strany realitnej kancelárie príjemnou samozrejmosťou. Ochota a asistencia počas celého procesu predaja ma milo zaujali a pomohli mi v náročnom období môjho života. Ďakujem.
Daniela O. Dôchodkyňa, 65 rokov, Prešov
S pánom Polančíkom sme boli s manželom nadmieru spokojný vo všetkých sférach, pri poradenstve s financiami, s hľadaním nového spoločného bývania a hlavne v realitnej sfére kde sme nemali žiadne informácie ohľadom hypotéky, financovania, refinancovania. Veľmi nám pomohol, bez neho by sme si nevedeli predstaviť ako by sme všetky tie papierovačky zvládli keďže sme si kupovali prvý byt. Vrelo sme ho odporučili aj svojim známym, ktorý boli tiež nadmieru spokojný a nevedeli si ho vynachváliť. Pán Polančík je ústretový, priateľský a vrelo sa vyzná v svojom odbore. Ďakujeme mu za odbornosť a za spoluprácu ktorá naďalej trvá. Môžeme len odporúčať. Lepšie sme si nemohli vybrať. Mária a Dávid, Bratislava
Bc. Mária L. a Bc. Dávid L.Zdravotná sestra, 26 a 31 rokov, Bratislava

Moje články

Prípadová štúdia 2023 : ako sme predali dom v Michalovciach už za 7 dní.
Ceny nehnuteľností, ktoré dnes vidíme na realitných portáloch, sú vo väčšine prípadov len zbožným želaním. Na druhej…
Pre aký dôvod je dôležité predávať za pomoci rezervačnej zmluvy a 4 hlavné výhody, ktoré z toho…

Moje ponuky

3 izbový byt 77 m2 + loggia

Košice- Ťahanovce, ul. Čínska
Na predaj

2 izbový byt 57 m2 + balkón

Prešov- Sekčov, Magurská
Rezervovaný

3 izbový byt 72 m2 + balkón

Prešov- Šváby, Švabská ul.
Predaný

2 izbový byt 55 m2 + balkón

Prešov, blízko centra, Budovateľská
Predaný

1 izbový byt 42 m2

Prešov- Šváby, Švábska ul.
Predaný

1 izbový byt 41 m2

Prešov - Sekčov, Ďumbierska
Neaktuálna ponuka

3 izbový byt 70 m2 + loggia

Poprad - Západ, Partizánska
Predaný

4 izbový byt 77 m2

Poprad- Západ, Komenského
Predaný

3 izbový byt 68 m2 + loggia

Stará Ľubovňa - Okružná
Predaný

3 izbový byt 67 m2 + loggia

Košice - Nad Jazerom
Predaný

Moje služby

OCENENIE NEHNUTEĽNOSTÍ

Ocenenie nehnuteľnosti je dôležitou ale aj citlivou časťou predaja pre každého samopredajcu. Ak neviete, za koľko ponúkať Váš byt, aby ste na ňom neprerobili, zverte to do rúk tomu, kto sa realitám venuje každý deň. Ak mi vypíšete potrebné údaje o vašej nehnuteľnosti, do 24 hodín pre vás vytvorím ocenenie nehnuteľnosti a pošlem v pdf dokumente.
Chcem vedieť, koľko žiadať za nehnuteľnosť

VYTVORENIE PLÁNU PREDAJA

Tak ako každý športový tím, ktorý chce dosahovať výnimočné výsledky potrebuje jasný plán ako sa k ním dostať. Rovnako to funguje aj v realitách. Ak sa predáva na náhodu, dosiahne sa len náhodný výsledok. Ak sa predáva na istotu s jasným plánom, predať za čo najviac a najrýchlejšie, vieme aké výsledky môžeme očakávať. Do 24 hodín Vám vytvorím Váš osobný plán predaja, vďaka ktorému budete vedieť, čo robiť bez zbytočných komplikácii.
Chcem predať za viac a rýchlejšie

ZVÝŠENIE VÁŠHO MAJETKU

Počuli ste už o pojme - šikovné alebo lenivé peniaze ? podľa štatistík si radi sporíme, avšak v bankách naše peniaze usilovné nebudú. Alternatívne formy sú to, čo si pochvaľujú moji klienti, ktorým peniaze v priemere zarábajú 1 000 € ročne. Môžete medzi nich patriť aj VY.
viac o službe →

POTREBUJETE PORADIŤ ?

KONZULTÁCIA ZDARMA 

Ak máte akékoľvek otázky alebo vám nie je niečo jasné ohľadom financií, tak vyplňte krátky formulár pod týmto textom a opýtajte sa ma.

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely vášho odkazu.